Optomedic

Dětské brýle

I ti nejmenší se nevyhnou nošení brýlí, aproto bychom měli věnovat pozornost i jim. Naše optika připravila rozsáhlou kolekci brýlí a pár rad, které Vám napoví zda Vše dítě nepotřebuje tuto optickou pomůcku.

Důvod proč navštívit očního lékaře

Typy dětských brýlí a brýlových čoček

Jako každý z nás tak i děti mají svoji oblíbenou barvu. Při výběru brýlových obrub bychom měli k tomuto přihlédnout, neboť pokud se našim dětem brýle nebudou líbit, bude to boj s jejich nošením. Samozřejmostí je, že brýle musí dobře sedět na kořenu nosu a proto jsou vhodné kovové obruby, které mají nastavitelné sedýlka na nose. Z důvodu různých alergií jedním z nejvhodnějších materiálů je titan. Je protialergení a zároveň velice lehký, pevný a zároveň pružný tudíž vydrží podstatně větší nápor než běžné kovy.

Co se týká výběru brýlových čoček v nabídce je minerál/sklo/, plast a polykarbonát. Skleněné čočky moc nedoporučujeme a to z důvodu jejich tříštivosti při každém sebemenším nárazu, což u dětí je na denním pořádku. Jako lepší variantu bychom měli volit čočky plastové, které jsou oproti sklu samozřejmě lehčí a netříštivé. Jako nejlepší variantu bychom pak doporučovali čočky polykarbonátové, neboť zde se jedná o materiál ještě lehčí než plast a Nerozbitný. Tuto variantu ocení zejména ti z Vás, kterých děti aktivně sportují nebo jsou neustále v pohybu.

Vzhledem k prostředí, ve kterém se dětské brýle používají nesmíme opomenout povrchovou úpravu tzv. ANTIREFLEX. S touto vrstvou se sklíčka stávají odolnější vůči poškrábání a nečistotám, ale tím hlavním je jasné vidění, neboť dochází k odbourání odlesků od lesklých povrchů jako např. obrazovky, umělé osvětlení atd.


(C) 2012 OPTOMEDIC DD s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Úvod   |    Pobočky   |    Sortiment   |    Nabídka   |    Akce   |    Dodavatelé
Kontakt   |    Mapa stránek

Created by Netsimple Conspiracy s.r.o. Tvorba webových stránek